Sympozjum – 12 września 2020

Szanowne Koleżanki i Koledzy

 Niezmiernie miło nam zaprosić Was do udziału w alternatywnej formie Sympozjum Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej,

które odbędzie się 12 września 2020 roku w naszym oddziale.

Tym razem zapraszamy Was do grodu Kopernika w samym sercu Toruńskiej starówki, przy ruinach zamku krzyżackiego nad Wisłą.

Będziemy mogli wspólnie obejrzeć nagrania wystąpień prelegentów by następnie mieć możliwość dyskusji na żywo. 

 

Komitet Programowy Sympozjum w składzie: Maria Bazan, Marcin Kramek, Piotr Musiał i Adam Curyło, zaplanował dla nas wystąpienia:

  •  Marcina Kramka „Depresja, narcyzm, a może histeria? Rozważania diagnostyczne w procesie psychoterapeutycznym.”
  •  Macieja Wójcika „Nagutki i bezbronny wobec sceny pierwotnej – prezentacja kliniczna kombinacji nerwicy traumatycznej i psychonerwicy w oparciu o koncepcję Otto Fenichela”
  •  Emilii Soroko „Diagnozowanie zaburzeń osobowości w dymensjonalnym modelu ICD-11 z perspektywy psychologicznej”
  •  Anny Kaczmarskiej-Pająk „Dylematy diagnostyczne i techniczne w pracy z pacjentami z różnych poziomów organizacji borderline – Refleksje z praktyki własnej”.
  •  Joanny Prackiej „Zaburzenia afektywne  – diagnoza, leczenie, dylematy. Omówienie przypadku terapii pacjentki z diagnozą CHAD”
  •  Huberta Stockera i Jarosława Polaka „Wspierająca psychoterapia psychodynamiczna. Metoda z zawiłą historią i jej współczesne rozumienie.”                          

Miejsce Sympozjum to sala konferencyjna w Regionalnym Inkubatorze Przedsiębiorczości ul. Przedzamcze 8. Sympozjum organizowane jest wyłącznie dla członków Towarzystwa, uczestnictwo w sympozjum jest bezpłatne.  Sympozjum zostanie zorganizowane zgodnie z zaleceniami epidemiologicznymi, powierzchnia sali  106 m2, sala jest klimatyzowana. zapewniamy środki do dezynfekcji. Obiekt jest przestronny, dobrze wentylowany, (prawdopodobnie w tym terminie cały obiekt będzie wyłącznie do naszej dyspozycji).

Jedyny koszt to opłata za serwis kawowy, obsługę, przekąski oraz środki do dezynfekcji w kwocie 40 zł. Prosimy o zgłoszenia na adres: oddzial@bydgoszcz.psychodynamika.pl do 20 sierpnia 2020.

Po zakończeniu sympozjum planujemy zorganizowanie wspólnego wieczoru dla naszego oddziału z lampką wina (mile widziane osoby towarzyszące), Toruń dysponuje atrakcyjną ofertą noclegową, może być to świetna okazja do spędzenia weekendu w urokliwym Toruniu, zapewniamy pogodę :). Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie, przy okazji potwierdzenia udziału w sympozjum.

 

Zapraszam w imieniu Zarządu Mariusz Kiliszkiewicz